naczynia jednorazowe z otrąb

Naczynia jednorazowe z otrąb pszennych

Jakie są najbardziej sprzyjające środowisku naczynia jednorazowe?
Te z otrąb pszennych! 

Te naczynia jednorazowe są idealną alternatywą dla naczyń z papieru, a szczególnie tych z tworzyw sztucznych, takich jak plastik. W procesie ich wytwarzania zużywa się mało wody i środków chemicznych. Same otręby są produktem ubocznym przy produkcji mąki. W ten sposób przyczyniają się do maksymalnego wykorzystania wciąż zdatnych do użycia odpadów naturalnych. Dla przykładu: proces rozkładu jednorazowych naczyń z otrąb pszennych wynosi tylko 30 dni, do pełnego rozłożenia się naczyń papierowych potrzeba 6 miesięcy, a naczynia plastikowe rozkładają się ponad 500 lat!

Naczynia z otrębów mogą wydawać się nietrwałe, jednak jest zupełnie inaczej. Sprawdzą się zarówno do dań ciepłych, zimnych, jak i zup. Są także w zupełności zdatne do spożycia, więc nie musimy ich wcale wyrzucać. Otręby mają pozytywny wpływ na nasz układ trawienny, jeśli zdecydujemy się zjeść z nich naczynie.

Biodegradowalny talerz, czy miska z otrąb mogą także stać się składnikiem kompostu- nawozu do uprawy innych roślin, na przykład pszenicy. Używanie jednorazowych naczyń z otrąb może bezpośrednio przyczynić się do zrównoważonej uprawy. Bez stosowania nawozów sztucznych.

Jeśli chcesz się bezpośrednio przyczynić do zmniejszenia swojego śladu wodnego i węglowego oraz do zrównoważonego rolnictwa, wybierz jednorazowe naczynia z otrębów pszennych! Jest to jeden z najprostszych sposobów świadomego wsparcia odpowiedzialnego wykorzystania zasobów naturalnych Ziemi, który powinniśmy stosować, aby żyć zdrowiej, dłużej, a przede wszystkim w zgodzie ze środowiskiem. Naczynia z otrębów doskonale sprawdzą się na przyjęciach plenerowych, domowych, biwakach a także weselach. Nie czekaj, wybierz idealny zestaw i zacznij używać bio naczyń ich już dziś!