naczynia z trzciny cukrowej

Naczynia z trzciny cukrowej

Najpopularniejszym materiałem do produkcji ekologicznych, łatwo rozkładalnych naczyń jednorazowych jest trzcina cukrowa.

Dowiedz się dlaczego naczynia z trzciny cukrowej są naprawdę fajnym rozwiązaniem.

Trzcina cukrowa doskonale sprawdza się w produkcji naczyń i opakowań jednorazowych. Produkty wykonane z tego materiału odznaczają się dużą sztywnością. Dodatkowo są bardzo odporne na wodę i tłuszcz. Można ich także używać w mikrofalówce, lodówce, piekarniku, czy zamrażarce. Wytrzymują temperaturę od -20 do +220 stopni Celsjusza, przy czym cechują się doskonałą izolacją termiczną. Dzięki temu te jednorazowe opakowania doskonale sprawdzą się do serwowania dań zarówno gorących, jak i zimnych.

Co więcej, jednorazowe naczynia wyprodukowane z trzciny cukrowej są w 100% biodegradowalne, a więc mogą być jednym ze składników kompostu. Czas ich pełnego rozkładu to około 90 dni, taki sam jak w przypadku produktów papierowych. Jednak naczynia z trzciny cukrowej pod względem swojej wytrzymałości znacznie przewyższają te wykonane z papieru. Komfort ich użytkowania sprawia, że są one niezbędnym elementem w każdej restauracji. A dodatkowo gwarantują udane przyjęcia zarówno w domu, jak i w plenerze.

Ekologiczne opakowania jednorazowe z trzciny cukrowej stanowią świetny przykład świadomego wykorzystania odpadów naturalnych. Produkuje się je z oczyszczonych łodyg trzciny cukrowej, czyli produktu ubocznego ekstrakcji cukru. W ten sposób nie marnuje się nic, a z pozoru bezużytecznym resztkom nadaje nowe życie. Korzystanie z tego typu naczyń jednorazowych to doskonały sposób na zrównoważoną gospodarkę odpadami z uwzględnieniem poszanowania środowiska.

Powinniśmy jak najczęściej korzystać z tego typu ekologicznych rozwiązań, żeby żyć jak najdłużej na czystszej planecie, przyczyniając się tym samym do zatrzymania katastrofy ekologicznej. Kiedy planujesz baby shower, wieczór panieński, wesele – jakiekolwiek przyjęcie plenerowe, lub inne spotkanie w gronie znajomych, wybierz naczynia z trzciny cukrowej! Napewno miło zaskoczysz swoich gości. 🙂